15 czerwca 2020

Archiwum:

Wyniki konkursu na film „Nakręceni na Politechnikę”

Bardzo dziękujemy uczestnikom za udział w konkursie filmowym „Nakręceni na Politechnikę”.  Wybór zwycięskich prac był bardzo trudny, ponieważ wszystkie nadesłane filmy są zrealizowane z pomysłem a ich autorzy wykazali się szczególną  kreatywnością, tak trzymać! Po długich i burzliwych obradach jury pod przewodnictwem JM Rektora Politechniki Śląskiej, prof. dr hab. inż. Arkadiusza Mężyka postanowiło przyznać pierwszą nagrodę oraz dwie równorzędne drugie nagrody:

I nagroda – Sebastian Borek

Za przemyślany i spójny scenariusz, świetną realizację oraz ciekawe przedstawienie nie tylko swojej osobistej więzi z naszą Uczelnią, ale także jej największych zalet.

II nagroda ex aequo – Mateusz Szweda

Za kreatywny scenariusz, który z humorem prezentuje możliwość połączenia pasji i nauki; staranną i zróżnicowaną realizację.

II nagroda ex aequo – Yousi Zeng i Paweł Wójtowicz

Za ciekawą, filmową impresję na temat relacji z ludźmi i przyjaźni, także z naszą Uczelnią.

Gratulujemy!

Masz w sobie żyłkę filmowca? Lubisz robić krótkie wideo? Jesteś dobrym obserwatorem i potrafisz przełożyć swoje wrażenia na język filmu? Jesteś studentem lub doktorantem Politechniki Śląskiej lub uczniem Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego?

Weź udział w konkursie na amatorski film o Politechnice Śląskiej „Nakręceni na Politechnikę”! Przedstaw w formie wideo swoją więź z uczelnią, która w tym roku obchodzi 75-lecie. Dostojna Alma Mater chce na siebie spojrzeć z innej perspektywy – młodych, zdolnych i kreatywnych ludzi, którzy ją tworzą, bądź wkrótce do niej dołączą

Dozwolone są wszystkie gatunki filmowe – możesz nakręcić teledysk, spot promocyjny albo sięgnąć po telewizyjnego newsa, reportaż czy dokument, mile widziane są także fabuły czy animacje. Słowem – puść wodze fantazji i … do dzieła. Dziś każdy może zostać filmowcem, nie potrzebujesz kamery, wystarczy smartfon. Filmy konkursowe mogą trwać maksymalnie 3 minuty.

Prace należy przesłać najpóźniej do 15 czerwca 2020 roku poprzez portal WeTransfer na adres: promocja@polsl.pl, osobiście lub pocztą na nośniku cyfrowym na adres: Biuro Promocji Politechniki Śląskiej, ul. Akademicka 2a, 44-100 Gliwice.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!

Więcej szczegółów w regulaminie.

Regulamin

Załącznik nr 1