Konkursy

WYNIKI KONKURSU NA FILM

Bardzo dziękujemy uczestnikom za udział w konkursie filmowym „Nakręceni na Politechnikę”.  Wybór zwycięskich prac był bardzo trudny, ponieważ wszystkie nadesłane filmy są zrealizowane z pomysłem a ich autorzy wykazali się szczególną  kreatywnością, tak trzymać!

Po długich i burzliwych obradach jury pod przewodnictwem JM Rektora Politechniki Śląskiej, prof. dr hab. inż. Arkadiusza Mężyka postanowiło przyznać pierwszą nagrodę oraz dwie równorzędne drugie nagrody:

I nagroda – Sebastian Borek

Za przemyślany i spójny scenariusz, świetną realizację orazciekawe przedstawienie nie tylko swojej osobistej więzi z naszą Uczelnią, aletakże jej największych zalet.

II nagroda ex aequo – Mateusz Szweda

Za kreatywny scenariusz, który z humorem prezentuje możliwość połączeniapasji i nauki; staranną i zróżnicowaną realizację.

II nagroda ex aequo – Yousi Zeng i Paweł Wójtowicz

Za ciekawą, filmową impresję na temat relacji z ludźmi iprzyjaźni, także z naszą Uczelnią.

Gratulujemy!

Nagrodzone filmy można także obejrzeć w zakładce WIDEO

Masz w sobie żyłkę filmowca? Lubisz robić krótkie wideo? Jesteś dobrym obserwatorem i potrafisz przełożyć swoje wrażenia na język filmu? Jesteś studentem lub doktorantem Politechniki Śląskiej lub uczniem Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego?

Weź udział w konkursie na amatorski film o Politechnice Śląskiej „Nakręceni na Politechnikę”! Przedstaw w formie wideo swoją więź z uczelnią, która w tym roku obchodzi 75-lecie. Dostojna Alma Mater chce na siebie spojrzeć z innej perspektywy – młodych, zdolnych i kreatywnych ludzi, którzy ją tworzą, bądź wkrótce do niej dołączą.

Dozwolone są wszystkie gatunki filmowe – możesz nakręcić teledysk, spot promocyjny albo sięgnąć po telewizyjnego newsa, reportaż czy dokument, mile widziane są także fabuły czy animacje. Słowem – puść wodze fantazji i … do dzieła. Dziś każdy może zostać filmowcem, nie potrzebujesz kamery, wystarczy smartfon. Filmy konkursowe mogą trwać maksymalnie 3 minuty.

Prace należy przesłać najpóźniej do 15 czerwca 2020 roku poprzez portal WeTransfer na adres: promocja@polsl.pl, osobiście lub pocztą na nośniku cyfrowym na adres: Biuro Promocji Politechniki Śląskiej, ul. Akademicka 2a, 44-100 Gliwice.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!

Więcej szczegółów w regulaminie.

Regulamin

Załącznik nr 1

WYNIKI KONKURSU NA PLAKAT

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu na „Plakat 75-lecia Politechniki Śląskiej”!

Jubileusz naszej Uczelni przypadł na trudny czas, ze względu na pandemię koronawirusa musieliśmy odwołać wiele zaplanowanych wydarzeń, albo przenieść je w wirtualny świat. Z powodu licznych utrudnień, w odpowiedzi na prośby uczestników, wydłużyliśmy także termin nadsyłania prac na konkurs na
„Plakat 75-lecia Politechniki Śląskiej”. Artyści graficy nie zawiedli! Nadesłali kilkadziesiąt prac ze wszystkich zakątków Polski i z zagranicy, które nawiązują do tradycji i historii naszej Uczelni a jednocześnie podkreślają jej nowoczesność.

Wybór zwycięskich prac był bardzo trudny, jury w składzie:

  • prof. dr hab. inż. Arkadiusz Mężyk, Rektor Politechniki Śląskiej
  • dr hab. inż. Tomasz Trawiński, prof. PŚ, Prorektor ds. Infrastruktury i Promocji
  • dr hab. inż. arch. Klaudiusz Fross, prof. PŚ, Dziekan Wydziału Architektury
  • dr inż. arch. Elżbieta Bleszyńska, Wydział Architektury
  • Iwona Flanczewska-Rogalska, Kierownik Biura Promocji

zdecydowało nagrodzić następujące prace:

I nagroda – Justyna Oleszczuk

Za ciekawą syntezę znaku oraz przemyślane wykorzystanie popularnego motywu nadającego pracy klarowne przesłanie – w ciągu 75 lat istnienia Politechniki Śląskiej każdy człowiek związany z uczelnią zostawił w niej swój indywidualny, niepowtarzalny ślad.

II nagroda – Aleksandra Żak-Starzyk

Za wyrazisty zamysł zapadający w pamięci, bardzo dobrą kompozycję, odwołanie do wzorcowych, antycznych porządków. Jednocześnie plakat zawiera bogatą treść ukazującą różnorodność zakresu kształcenia na Politechnice Śląskiej.

III nagroda – Małgorzata Krefta

Za bardzo dobrą kompozycję, wyrazisty i zaskakujący zamysł w sposobie wymiarowania sugerujący otwartość nauk technicznych na nową rzeczywistość.

Jury przyznało również 2 wyróżnienia, które otrzymali:

Szymon Łacheta

Za wyrazisty zamysł, dobrą kompozycję, odważny pomysł oraz bardzo syntetyczny zapis.

Mateusz Socha-Jakubowski

Za ukazanie możliwości ewolucji graficznej obecnego znaku Politechniki Śląskiej.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Politechnika Śląska zaprasza do wspólnego świętowania swojego jubileuszu! Najstarszy na Górnym Śląsku uniwersytet techniczny, jedna z 10 uczelni badawczych w Polsce, obchodzi swoje 75-lecie. Z tej okazji uczelnia zachęca artystów plastyków, projektantów graficznych i studentów szkół artystycznych z Polski i zagranicy do wzięcia udziału w konkursie na „Plakat 75-lecia Politechniki Śląskiej”.

Praca powinna nawiązywać do historii uczelni, określać jej charakter i atuty, potencjał studentów i naukowców, nastawienie na nowoczesne technologie, współpracę z otoczeniem gospodarczym jak i dogodne dla nauki położenie w sercu prężnie rozwijającej się aglomeracji śląskiej.

Czekamy na prace wykonane w formacie B1 nadesłane pocztą wraz z wersją elektroniczną na adres: Biuro Promocji Politechniki Śląskiej, ul. Akademicka 2a, 44-100 Gliwice. Termin nadsyłania prac upływa 10 maja 2020 r.

Jury wybierze 20 najlepszych prac, które zostaną zaprezentowane na wystawie.
Na zwycięzców konkursu czekają atrakcyjne nagrody pieniężne, a zwycięski plakat zostanie wykorzystany w celach promocyjnych uczelni.

Więcej szczegółów w regulaminie.

Regulamin

Załącznik nr 1